PRAWO ADMINISTRACYJNE

Prawo administracyjne

Obsługa prawna z zakresu prawa administracyjnego

Prawo administracyjne reguluje stosunki prawne, jakie powstają pomiędzy różnymi podmiotami a organami administracji państwowej i samorządu terytorialnego, obejmuje ono również normy prawne określające zasady organizacji działania tych organów oraz wykonywane przez nie czynności.

Kompleksowa pomoc dotycząca prawa administracyjnego

Moja Kancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach związanych z prawem administracyjnym, w tym z zakresu gospodarki nieruchomościami, postępowań sądowo-administracyjnych oraz obsługi jednostek samorządowych i jednostek sektora finansów publicznych.

Wysoką jakość usług gwarantuje moje bogate doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej praktyki w kancelariach adwokackich i radcowskich, kancelarii syndyka oraz w jednostkach sektora finansów publicznych.

Prawo administracyjne

W ramach moich usług zajmuję się:

  • prawem samorządu terytorialnego
  • gospodarką nieruchomościami
  • dostępem do informacji publicznej
  • postępowaniem sądowo-administracyjnym
  • obsługą jednostek samorządowych oraz jednostek sektora finansów publicznych

Empatia

Kompetencje miękkie odgrywają kluczową rolę w mojej działalności prawniczej. Każdego Klienta traktuję indywidualnie, co jest jednym z elementów decydujących o skuteczności i efektywności współpracy.

TERMINOWOŚĆ

Gwarantuję konkretne terminy i brak opóźnień. Na bieżąco informuję swoich Klientów o dalszych działaniach, co sprzyja budowaniu atmosfery wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

Wszechstronność

Każda sprawa ma swoją indywidualną specyfikę, wynikająca z okoliczności towarzyszących. Dlatego każdy problem poddaję wieloaspektowej analizie, która — w połączeniu z nowatorskimi rozwiązaniami — prowadzi do satysfakcjonujących rozwiązań i minimalizowania strat.

Czego dotyczy prawo samorządu terytorialnego?

Prawo samorządu terytorialnego stanowi zbiór trzech podstawowych ustaw regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce, tj. ustawę o samorządzie gminnym, powiatowym i województwa.

Co reguluje prawo administracyjne?

Jest to dział prawa zaliczany do prawa publicznego, obejmujący ogół norm regulujących organizację i zachowanie się administracji publicznej oraz zachowanie się osób fizycznych i innych podmiotów w zakresie nieunormowanym przez przepisy należące do innych działów prawa.

Źródło prawa administracyjnego

Prawo administracyjne jako jedyne nie ma swojego kodeksu. Jedynym zbiorczym aktem prawnym w obrębie prawa administracyjnego jest Kodeks Postępowania Administracyjnego, który reguluje sposób postępowania oraz procedurę przed organami administracji publicznej.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Osoby chcące skorzystać z porady prawnej proszę o kontakt telefoniczny, mailowy lub wypełnienie i przesłanie formularza dostępnego na podstronie kontakt. W sprawach niewymagających kontaktu osobistego istnieje możliwość współpracy zdalnej.

+48 792 055 316

kancelaria@radca-widenka.pl

O MNIE