Prawo administracyjne reguluje stosunki prawne, jakie powstają pomiędzy różnymi podmiotami a organami administracji państwowej i samorządu terytorialnego, obejmuje ono również normy prawne określające zasady organizacji działania tych organów oraz wykonywane przez nie czynności.
Moja Kancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach związanych z prawem administracyjnym, w tym z zakresu gospodarki nieruchomościami, postępowań sądowo-administracyjnych oraz obsługi jednostek samorządowych i jednostek sektora finansów publicznych.
Wysoką jakość usług gwarantuje moje bogate doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej praktyki w kancelariach adwokackich i radcowskich, kancelarii syndyka oraz w jednostkach sektora finansów publicznych.
Prawo samorządu terytorialnego stanowi zbiór trzech podstawowych ustaw regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce, tj. ustawę o samorządzie gminnym, powiatowym i województwa.
Jest to dział prawa zaliczany do prawa publicznego, obejmujący ogół norm regulujących organizację i zachowanie się administracji publicznej oraz zachowanie się osób fizycznych i innych podmiotów w zakresie nieunormowanym przez przepisy należące do innych działów prawa.
Prawo administracyjne jako jedyne nie ma swojego kodeksu. Jedynym zbiorczym aktem prawnym w obrębie prawa administracyjnego jest Kodeks Postępowania Administracyjnego, który reguluje sposób postępowania oraz procedurę przed organami administracji publicznej.