Prawo cywilne zajmuje się regulowaniem stosunków cywilnoprawnych między osobami fizycznymi, osobami prawnymi oraz jednostkami organizacyjnymi, które nie są osobami prawnymi. Podstawowy akt prawny regulujący stosunki cywilnoprawne to kodeks cywilny, ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r.
Zdobyte doświadczenie nauczyło mnie, że każda sprawa ma swoistą i niepowtarzalną specyfikę, wynikającą z okoliczności towarzyszących. Dlatego do każdego Klienta podchodzę indywidualnie, a wieloaspektowa analiza pozwala mi znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.
Świadczę profesjonalną pomoc prawną w zakresie prawa kontraktowego i cywilnego, dla Klienta indywidualnego i przedsiębiorcy jednoosobowego oraz spółek, jednostek administracji rządowej i samorządowej. Oferuję analizę, sporządzanie oraz zabezpieczanie umów, zarówno nazwanych, jak i nienazwanych.
Prawo cywilne jest częścią prawa prywatnego i reguluje stosunki majątkowe i osobiste pomiędzy podmiotami prawnymi, którymi są osoby fizyczne i osoby prawne. Osobą fizyczną jest każdy człowiek, natomiast osobami prawnymi są jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną, tzw. podmioty zbiorowe jak przykładowo spółki prawa handlowego.
Prawo spadkowe określa zakres uprawnień podlegających dziedziczeniu. Stanowi o tym, jakie prawa i obowiązki wchodzą w skład spadku, a jakie nie podlegają dziedziczeniu. Określa także zasady nabywania praw spadkowych i ich zbywania przez osoby najbliższe lub spoza kręgu rodzinnego, powołane do spadku w drodze testamentu.
Prawo cywilne reguluje stosunki prawne między osobami fizycznymi i prawnymi, wzajemne obowiązki i prawa stron tego stosunku, natomiast prawo karne określa kary dla osób, które dokonały czynu zabronionego.